با توجه به تغییراتی که اخیرا در وب سایت ایجاد شده چناچه در استفاده از هر یک از بخش های سایت با مشکل و یا سوالی مواجه شدید با رابط کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان تماس حاصل فرمایید.          از تاریخ 1391/4/5 خانه ریاضیات اصفهان به عضویت شورای طرح امانت بین کتابخانه ای در آمد.نقش کتابخانه ها و آرشیوها در حفظ و نگهداری میراث فرهنگی کشورها

به گزارش لیزنا، کتابخانه ها و آرشیوها از دیرباز، در حفظ و نگهداری میراث فرهنگی کشورها نقشی اساسی داشته اند. بعلاوه، کتابخانه ها به عنوان مؤسساتی فرهنگی، سهم عمده ای در فهم فرایند تغییرات سیاسی، فرهنگی، و تاریخی یک کشور دارند. تغییرات اخیر در اروپا، امریکای شمالی، و خاورمیانه نشان دهنده اهمیت کتابخانه و آرشیو در سند سازی تاریخ یک کشور است.  

 

 

 به همین منظور بخش اطلاعات دولتی و انتشارات رسمی ایفلا (GIOPS)، با محوریت موضوعی «کتابخانه ها، دولت ها و میراث فرهنگی» برای کنفرانس جهانی ایفلا ۲۰۱۴ لیون در فرانسه، فراخوان مقاله داد.

 موضوعات بالقوه و جانبی جهت ارائه مقاله عبارت است از:

  • - سازمان های بین المللی و کتابخانه های دولتی به عنوان مسئولین میراث فرهنگی؛
  • - منابع فرهنگی، سیاسی، و تاریخ اجتماعی در سازمان های دولتی بین المللی  و کتابخانه های دولتی؛
  • - سیستم تاریخی واسپاری در کتابخانه: گذشته، حال، آینده؛
  • - ارزش تاریخی اطلاعات دولتی و اسناد بشر؛
  • - حفاظت دیجیتالی از اطلاعات دولتی؛
  • - توافقنامه های بین المللی و میراث فرهنگی: نقش سازمان های دولتی بین المللی؛
  • - مجموعه های ویژه در سازمان های بین المللی و آرشیو ها و کتابخانه های دولتی.

 

چکیده مقالات باید قبل از تاریخ ۱۵ فوریه ۲۰۱۴ مصادف با ۲۶ بهمن ۱۳۹۲، از طریق ایمیل به  جیمز چرچ، آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و سوزان پترسون، آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ، ارسال شده و حاوی اطلاعات ذیل ( به انگلیسی یا فرانسه) باشد:

 عنوان مقاله؛ چکیده ( ۵۰۰ واژه)؛ نام سخنران، آدرس، شماره تلفن و فکس، مؤسسه وابسته، نشانی پست الکترونیکی و بیوگرافی مختصر ( ۴۰ واژه).

 چکیده ها توسط کمیته بررسی، داوری و بررسی شده و اسامی پذیرفته شدگان در تاریخ ۵ مارس ۲۰۱۴ ( ۱۴ اسفند ۱۳۹۲) اعلام خواهد شد. متن کامل مقالات ( بین ۳-۲۰ صفحه) نیز، باید حاوی چکیده و ایندکس بوده و در قالب فایل ورد، تا تاریخ ۳۰ آپریل ۲۰۱۴ برابر با ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ارسال گردد. ارائه شفاهی مقالات بین ۱۵-۲۰ دقیقه است، بعلاوه جلسه ای ۵ دقیقه ای به پرسش و پاسخ تخصیص یافته است. گفتنی است، متن ارائه های شفاهی باید قبل از ۱ آگوست ۲۰۱۴ (۱۰ مرداد ۱۳۹۳) به نشانی آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ارسال گردد.

لازم به ذکر است، کلیه مخارج مربوط به ثبت نام در کنفرانس، سفر، اقامت و ... به عهده نویسنده یا ارائه دهنده مقاله بوده و ایفلا هیچگونه حمایت مالی در این رابطه نخواهد داشت. تنها، دعوتنامه ای ویژه برای نویسندگان صادر می شود.

هشتادمین کنفرانس بین المللی ایفلا با موضوع اصلی «کتابخانه ها، شهروندان، جوامع: تلاقی دانش» روزهای ۱۶- ۲۲ آگوست   ۲۰۱۴ برابر با ۲۵ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ در لیون فرانسه برگزار می شود.

 
طراحی شده توسط رسول خالقی

/p>

شما از یک مرورگر غیر استاندارد استفاده می کنید